W dniu 14.02.2020 r. o godz. 12.00 w Urzędzie Gminy Sypniewo odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektu realizowanego na terenie gminy Sypniewo pn.„Utworzenie Klubu Seniora w Gminie Sypniewo.” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 ,Osi Priorytetowej 9:Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem; Działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej; Poddziałania 9.2.1 Zwiększenie dostępności usług społecznych.
Spotkanie służyło wyjaśnieniom zapisów Regulaminu rekrutacji
i obowiązujących zasad realizacji projektu. Prowadzący: Roman Gisztarowicz – Wójt Gminy Sypniewo, Angelika Beczak – Koordynator projektu oraz Wioletta Niezgoda – asystent Koordynatora przedstawili założenia projektu, jego cele, zadania oraz sposób realizacji działań w ciągu okresu realizacji. Odpowiedziały także na pytania dotyczące min. kryteriów rekrutacji uczestników projektu oraz zapoznały z obowiązującymi dokumentami rekrutacyjnymi.
Projekt zakłada, że udział 20 osób (15 kobiet/5 mężczyzn), wobec których zaplanowano zajęcia sportowe, dietetyczne, ogrodnicze, kulturalno – społeczne, spotkania z psychologiem, prawnikiem i socjoterapeutą oraz warsztaty z rękodzieła.
Przypominamy, że do 06.03.2020 r. (piątek) trwa rekrutacja uczestników, która prowadzona jest przez Urząd Gminy Sypniewo. Regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie www.sypniewo.pl w zakładce „KLUB SENIORA”.
![]() |
![]() |