rodzina 500 plus


Wiadomości z życia Gminy

zmień rozmiar:

   P1010656         W dniu 16 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sypniewie na zaplanowanej wcześniej uroczystości wigilijnej zgodnie z tradycją ale i z wielką przyjemnością spotkali się emeryci zrzeszeni w Gminnym Klubie Emerytów. Najpierw wszyscy członkowie uczestniczyli we mszy świętej, która była odprawiona w intencji zmarłych seniorów z naszego klubu: Wiesławy Gisztarowicz, Marianny Perzanowskiej, Reginy Długołęckiej, Kazimiery Wilczewskiej i Barbary Batogowskiej. Po mszy wszyscy przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury.

            Pani prezes Zenobia Olkowska powitała serdecznie zebranych: wójta gminy pana Romana Gisztarowicza, przybyłych członków klubu, a szczególnie gorąco nowe członkinie, które dołączyły do naszego klubu, a są to panie: Jadwiga Murawska z Sypniewa, Agnieszka Kukulska i Jadwiga Chrzanowska z Batogowa.

            Następnie złożyła wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia, na koniec przytoczyła słowa poety J. Kasprowicza:

„Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny, w miłości jest poczęty.

Że, jako mówi Wam wszystkim dawne prastare orędzie, z pierwszą na niebie gwiazdą, Bóg z Waszym domu zasiądzie.

Sercem Go przyjąć gorącym, na oścież otworzyć wrota – oto co czynić Wam każe, miłość – największa cnota.”

            Dużo zdrowia i miłości życzymy wszystkim na cały 2019 rok.

Serdeczne życzenia świąteczne przekazał wszystkim zebranym również pan wójt Roman Gisztarowicz.

            Piękne życzenia złożył też pan Kazimierz Zakrzewski.

            Następnie po wspólnej modlitwie i odczytaniu ewangelii przez pana wójta chwilą ciszy i krótką modlitwą uczciliśmy pamięć zmarłych seniorów. Potem dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

            Tradycyjne później wszyscy spożywali wigilijne potrawy, które przygotowały panie: Zenobia Olkowska i Hanna Chojnowska.

            Pani Genowefa Miłuńska obdarowała wszystkich pięknymi własnoręcznie zrobionymi gwiazdkami.

            Bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam córka zmarłej seniorki Barbary Batogowskiej pani Helena Skrzecz. Przekazała nam świąteczną paczkę, za którą gorąco dziękujemy.

            Wspólnie śpiewaliśmy też piękne polskie kolędy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zarząd GKE w Sypniewie

Zdjęcia: Hanna Chojnowska


P1010643 P1010644
P1010645 P1010651
P1010656 P1010658
P1010659

Urząd Gminy w Sypniewie
ul. Ostrołęcka 27
06-216 Sypniewo

tel.:  29 717-77-83
fax.: 29 717-78-16
e-mail: gmina@sypniewo.pl
______________________

 

logo glowne

 

mapagminy 25.04.2014

 

 

 

 

program pos banner ogolny 200x300

ohp

zielona-linia

eure

Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję cookies z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information